APIE KIPRĄ

Viduržemio jūros rojus, kuriame, pasak graikų legendos, iš jūros putos gimė meilės deivė Afroditė. Dėl to Kipras neretai vadinamas Afroditės sala, į kurią visus metus iš viso pasaulio plūsta turistai, trokštantys atgaivinti jausmus ar pagydyti sužeistą širdį.

SALOS ISTORIJA

Kipras – Viduržemio jūros rojus, kuriame, pasak graikų legendos, iš jūros putos gimė meilės deivė Afroditė. Dėl to Kipras neretai vadinamas Afroditės sala, į kurią visus metus iš viso pasaulio plūsta turistai, trokštantys atgaivinti jausmus ar pagydyti sužeistą širdį.

Sala priklauso Europos Sąjungai. Ilgai Kipras priklausė Didžiajai Britanijai, kol galiausiai išsikovojo nepriklausomybę 1960 – aisiais. Populiariausi šalies miestai – Nikosija, Larnaka, Limasolis, Pafosas, Famagusta.

Kipras yra padalinta šalis. Pietinė dalis yra graikiškoji, o šiaurinė – turkiškoji, todėl saloje kalbama abiejomis kalbomis. ES piliečiams vykstant į šiaurinę, turkiškąją dalį jokių apribojimų nėra, tačiau yra reikalingas pasas (jokia atžyma nededama, užtenka parodyti).

Pasikeitus politinei situacijai ir atvėrus kelius į šiaurinę Kipro dalį, vietiniai gyventojai ima sparčiai plėtoti turizmą šalyje, sparčiai sujudo investuotojai iš Rusijos, Anglijos, Skandinavijos šalių. Turizmas yra pagrindinis užsienio valiutos teikėjas ir sparčiai besivystanti šaka Šiaurės Kipre. Kipro gyventojams svarbūs draugiški santykiai bei bendradarbiavimas su kitomis užsienio šalimis.

FAMAGUSTA: TARPTAUTINIS VERSLO CENTRAS PRIE JŪROS

Lengva nuvažiuoti, 35 min kelio automobiliu nuo tarptautinio oro uosto, antras pagal dydį miestas saloje yra Famagusta. Dėl savo plataus masto infrastruktūros Famagusta pastaraisiais metais tapo daugelio tarptautinių universitetų namais užsieniečiams, o 17 km smėlio paplūdimiai ir prabangūs viešbučiai pavertė miestą aukščiausios klasės turizmo vieta ištisus metus.

“Famagusta” ir “Iskele” siūlo puikią gyvenimo kokybę ir vaikų išsilavinimą, nuo pačių geriausių privačių mokyklų iki smėlio aikštynų ir pramogų parkų ar privačių golfo ir nardymo pamokų.

KLIMATAS

Saloje poilsiauti galima bet kuriuo metų laiku – 340 dienų per metus čia šviečia saulė. Pavasarį ir vasarą būna saulėta, karšta ir sausa, o rudenį iki pat lapkričio mėn. dar tęsiasi šiltasis sezonas. Vasara Kipre tęsiasi nuo balandžio iki spalio, ją lydi kaitri saulė, oro temperatūra gali pakilti iki 32 °C karščio.

Gruodis, sausis ir vasaris yra Kipro žiemos metas. Tačiau net ir „žiemos metas“ čia vadinamas tiesiog pavasariu , temperatūra šalčiausią mėnesį nukrenta tik iki 17 °C. Kipro žiemos metu nėra šalta, šviečia daug saulės, tačiau tai lietingiausias metas per visus metus.

Svarbūs ir įdomūs faktai:

 1. Pagrindinė kalba graikų/turkų, tačiau besiplečiančiuose projektuose plačiai naudojamos anglų ir rusų kalbos.
 2. Kipro valiuta – euras (EUR), nors šiaurinėje salos dalyje „oficiali“ valiuta – Turkijos lira. Esant šiaurinėje dalyje, nesunkiai išsikeisite eurus į vietinius pinigus. Visur galima atsiskaityti ir doleriais, ir eurais, ir anglijos svarais bei visomis Lietuvos bankų išduotomis, kortelėmis.
 3. Vietos laikas Šiaurės Kipre sutampa su Lietuvos laiku – t.y. tris valandas prieš Grinvičo vidutinį laiką (GMT + 3).
 4. Automobiliai važiuoja kairėje, kaip ir Jungtinėje Karalystėje.
 5. Elektos srovė Kipre – 240V. Vykstant į Kiprą reikėtų turėti specialų adapterį, kadangi elektros kištukai šioje šalyje skiriasi (paprastai būna paruošti turistų lankomuose apartamentuose). Prireikus, galima nebrangiai įsigyti vietoje.
 6. Kipras turi du tarptautinius oro uostus:
  Larnaca – Į šį oro uostą vasaros sezono metu galima nuvykti kelionių operatorių užsakomaisiais arba reguliariais netiesioginiais reisais. Tiesiogiai iš Vilniaus į Larnakos oro uostą skraido pigių skrydžių bendrovė „Wizzair“ (ištisus metus, pirmadieniais ir penktadieniais).
  Paphos –Į šį oro uostą tiesiogiai iš Kauno skraido pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“.
  Vienas asmuo gali įsigyti tik vieną turto objektą, tai neleidžia susidaryti NT monopolijai. Bet norint įsigyti kelis objektus ar žemės sklypus, galima pajungti šeimos narius – kiekvienam asmeniui įsigyti po vieną nekilnojamo turto vienetą.
 7. Kipre iškrenta sniegas! Sniegas Kipre iškrenta tik Trodos kalnuose ir išsilaiko iki balandžio mėnesio. Čia jo užtenka slidinėjimui, čiuožimui, ledo ritulio ir kitų žiemos sporto mėgėjams.

ŠIAURINIS KIPRAS: VISKAS VIENAME

Nuo kosmopolitinių miestų iki ramių senovinių akmeninių kaimų, nuo madingų smėlio paplūdimių iki pušimis kvepiančių miškų, saloje siūlomos didelės gyvenimo būdo galimybės.

Nuo didelių renginių iki privačių jachtų turų ar nuo pašėlusių paplūdimio vakarėlių iki džiazo koncertų, visuomeninės ir turistinės veiklos pasiūla yra labai vertinama gyventojų ir turistų.

Kipras – kryžkelė į tris žemynus, su naudinga mokesčių struktūra, puikia infrastruktūra, siūlantis gyvenimo būdą be taršos ir streso.

GAMTA IR PAPLŪDIMIAI

Kipras – gamtos pasaulio lobynas, kur galite mėgautis ekologiniu turizmu, pamatyti beribius paplūdimius, išskirtinio grožio vietoves, kur gyvena reti saugomi vėžliai, veši daugybė augalų rūšių, tarp jų unikalios Kipro orchidėjos.

Čia atrasite per tūkstantmečius suformuotas uolas, įspūdingus iškyšulius, uolas su išraiškingomis pakrantėmis, Kipro nacionalinius parkus. Jei esate pasivaikščiojimų mėgėjas, galite rinktis kalnuose ir pakrantėse specialiai suformuotas trasas bei dar nepramintus takus.

Beveik visos salos pakrantės yra pažymėtos “mėlynomis vėliavomis” – ženklai, garantuojantys puikią vandens kokybę ir poilsio vietas. Be to, vandens zonoje nėra jūrų ežių ir nuodingų medūzų, dėl kurių egzotiškų šalių turistai patiria tiek daug nepatogumų.
Ryte Trodoso kalnuose galite išvysti net sniegą ir paslidinėti specialiai įrengtose trasose, o popiet vos už trijų dešimčių kilometrų nusileidę į pajūrį – jau degintis paplūdimyje.

Šiaurės Kipre rasite nuostabių laukinių akmenuotų, žvyro, taip pat gražių smėlio, apsaugotų nuo vėjo ir bangų, paplūdimių bei laikomais vienų švariausių pasaulyje.

KIPRIOTŲ SVETINGUMAS IR GARDUMYNAI

Atpalaiduojančią atostogų Kipre nuotaiką jausite bet kurioje salos vietoje. Kipriečiai, dar vadinami Kipriotais, yra labai svetingi ir draugiški. Daugiau nei 90 proc. šalies gyventojų gali susikalbėti angliškai, praktiškai visose turistų lankomose vietose bei restoranuose susikalbėsite ir rusiškai.

Kipras – tikras gurmanų ir mėgstančių skaniai pavalgyti rojus. Čia persipina Graikijos, Afrikos ir Vid.Rytų virtuvės skoniai, suteikiantys unikalumo vietinių ruošiamam maistui. Šviežios jūros gėrybės, tradicinis visų pamėgtas ožkos ir avies sūris „Halloumi“, kiprietiškoje krosnyje keptas ėrienos patiekalas „Kleftiko”, Seftali kebabas, gardžioji Pilavuna duona bei vietiniame meduje išmirkyti ir burnoje tirpstantys saldumynai – visa tai ir dar daugiau ragausite Kipre. Kipre taip pat itin populiarus mėsos ar žuvies „Meze“. Jį sudaro apie dvi dešimtys ar daugiau mini-patiekalų, kuriuos skanaujant galima geriausiai susipažinti su vietinės virtuvės ypatumais. Kipriotai itin vertina maisto šviežumą ir teikia tam didelę svarbą – tokį gyventojų požiūrį padėjo suformuoti ir salos geografinė padėtis. Dėl palankaus klimato vaisių ir daržovių derlius čia nuimamas net iki keturių kartų per metus, o citrusiniai vaismedžiai auga tiesiog kiekvieno Kipro salos gyventojo kieme.

Investavimo patrauklumas Šiaurės Kipre

Žemos kainos – sparčiai besivystant turizmui Šiaurės Kipre statosi daug nekilnojamojo turto objektų, viešbučių, kurie dar gali pasiūlyti geras kainas. Tačiau NT turto kainos augimas numatomas spartus per ateinančius kelerius metus. Taigi ne tik turto atsiperkamumas yra greitas, bet ir turto vertės prieaugis yra puiki priežastis investuoti.
Greita investicijų grąža (net 9 menesius trunkanti vasara) apie 8-10 metų
Saugi vieta – itin žemas nusikalstamumo lygis Europoje.
10 metų neapmokestinamas pajamų mokestis
Pasyvios Pajamos iš nuomos – galite patys nuomoti arba šį darbą palikti nuomos kompanijai, kuri padarys viską už jus, jūs tik gausite pajamas!
Tarptautiniai investuotojai dabar skuba įsigyti nekilnojamojo turto Šiaurės Kipre, kadangi stipriai tikėtina, jog po to, kai bus teigiamas referendumas dėl dviejų zonų – pietinės ir šiaurinės – susijungimo, Šiaurės Kipre labai padidės turto vertė.

Turėsite savo atostogų apartamentus rojaus kampelyje, kuriame visada šilta ir jūra Jūsų laukia

N

Žemos kainos

Sparčiai besivystant turizmui Šiaurės Kipre statosi daug nekilnojamojo turto objektų, viešbučių, kurie dar gali pasiūlyti geras kainas. Tačiau NT turto kainos augimas numatomas spartus per ateinančius kelerius metus.

N

Pasyvios Pajamos iš nuomos

galite patys nuomoti arba šį darbą palikti nuomos kompanijai, kuri padarys viską už jus, jūs tik gausite pajamas!

N

Investavimo patrauklumas

Greita investicijų grąža (net 9 mėnesius trunkanti vasara) apie 8-10 metų; Saugi vieta – itin žemas nusikalstamumo lygis Europoje; 10 metų neapmokestinamas pajamų mokestis.

Turite klausimų? Susisiekite dabar

Susisiekite dabar

Nemokamos konsultacijos NT pirkimo, investavimo Kipre klausimais.
Profesionali pagalba išsirenkant tinkamiausią NT objektą investicijai Kipre pagal individualius ar verslo poreikius.
Teisinių ir kitų pirkimo-pardavimo dokumentų tvarkymas.

Jūsų nekilnojamojo turto Kipre valdymo organizavimas, nuoma – nedirbkite ir gaukite pasyvias pajamas!
Organizuojame nuvykimą ir NEMOKAMĄ PAŽINTINĮ TURĄ su apgyvendinimu Kipre,objektų apžiūra, pilnu pristatymu.